Aku Medikal Masajla Kronik ağrılardan kolay kurtulma yolu
info@akupunkturist.org

AkupunkturİST-a Hoş Geldiniz

01/03/2013

Uzun yıllardır akupunktur Türkiye’de yeteri kadar tanınmıyordu, fakat son 5-10 yıl içinde akupunktur kelimesi günlük, haftalık, aylık basın yayın organlarında önemli bir yer tutmaya başladı. Ama buna rağmen vatandaşların, hatta tıp camiasının büyük kesiminde aynı soru beyinleri meşgul etmektedir.

”Akupunktur nedir?”  

Bu cevabı, akupunktur ile ilgili az bilgileri olanlar bile, çoğunlukla  zayıflama ve  sigarayı bıraktırma gibi tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olarak düşünüyor, ama gerçekte akupunktur: çok çeşitli ağrılara (baş, omuz, sırt, diz, dirsek…) migrenlere, romatizmalara, kireçlenmelere, bel ve boyun fıtıklarına, cilt hastalıklarına, alerjilere, astıma, kronik kabızlıklara, çeşitli kadın hastalıklarına, kısırlıklara, gece altını ıslatma, uyku bozuklukları ve benzer hastalıklara  ağrısız, ilaçsız ve yan etkisiz, oldukça iyi neticeler alınan, bir tedavi yöntemidir.

Genellikle akupunkturu herkes son çare olarak düşünür. Yani bilinen tedavilerden sonuç alınmadığı zaman akupunktur tedavisi akla geliyor, halbuki hastalık başladıktan hemen sonra hasta akupunktur tedavisine başlarsa daha kısa zamanda iyileşir ve daha iyi netice alır.

Çoğu kişi akupunkturu alternatif TIP olarak düşünür ama öyle değil çünkü 1979 yılında akupunktur; Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından kabul edilmiş bir tedavi yöntemidir. Türkiye’de Mayıs 1991 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından resmi olarak alternatif değil, bilimsel bir tedavi yöntemi olarak kabul edildi.

Peki “Akupunktur Nedir?” – Mucize TIP mı ?

Mucize değil ama akupunktur, organizmanın kendi kendini tedavi ettiği bir metottur ve en önemli özelliği yan etkisinin olmamasıdır.   Yani  vücut kendi hormon ve enzimlerini harekete geçirerek hastalıkları tedavi etmektedir.

Akupunkturla hangi hastalıklar tedavi edilebilir?

İyileşme ne kadar başarılı olur?

Örnekleri:                       

 Migren:  Akupunktur tedavisinden sonra, migren ne olduğunu unutacaksınız

Bel – boy fıtığı:  Kasik akupunktur yani iğneli akupunktur, sırt masajı ve vantuz ile  iyileşme ve rahatlama  sağlar. Çoğu hastada ilk bir-iki seanstan sonra iyilşeme ve rahatlama hissedilir.

Egzama:  Klasik tedavide kalıcı çözüm yoktur. Ama akupunktur ile başarı %100’dür.
Alerji veya astım:
Özellikle çocuklara özel iğnesiz akupunktur uygulamaktayım.

Gece ıslatma  problemi: 10 seansla bu problem yok olacaktır.
Eklem veya kas ağrıları:
Akupunktur ağrılarınız azaltır, çoğu hastada ağrıları yok eder.

Kilo problemi: Akupunkturla zayıflamaya nasıl yardım ediyor?

  • Konforlu bir diyet dönemi sağlanır.
  • Açlık ve iştah aşırılıkları kontrol altına alınır.
  • Mide kazınması ve ekşimesi önlenir (mide asiditesi kontrol altına  alınır).
  • Halsizlik ve bitkinlik olmaz, hasta kendini iyi hisseder.
  •  Metabolizmayı düzenler.

Böylece rahat ve huzurlu geçirilen diyet döneminde düzenlenen listeler, yapılan önerilerle kilo kaybeden hastaya yeni bir beslenme anlayışı kazandırırlar. Bu sayede koruma döneminde yeni tedavilere gerek kalmaz.

Akupunktur’u daha iyi anlayabilmeniz için  şuandaki web sayfasını inceleyiniz. Sıkça Sorulan Sorular  altında çoğu sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Akupunktur ile ilgili kafanızda soru işaretiniz kalırsa bizimle iletişim kurabilirsiniz ve biz sizlere memnuniyetle yardımcı olmaya çalışacağız.

Leave a Reply

*

captcha *