Aku Medikal Masajla Kronik ağrılardan kolay kurtulma yolu
info@akupunkturist.org

Prof. Dr. Övgün Ahmet ERCAN : AKAPUNKTUR DENİLEN MUCİZE BENİ YÜRÜTTÜ-2013

17/01/2017

 

AKAPUNKTUR DENİLEN MUCİZE BENİ YÜRÜTTÜ-2013

Prof. Dr. Övgün Ahmet ERCAN

www.ahmetercan.net

ahmetercan47@gmail.com

Çoğunlukla ertende(sabahleyin) Yıldız Park’ta 2 ile 3 tur atarım. Bundan 30 gün önce ilk turu birince sol kalçamda başlayan bir ağrı ile kıvrandım, yürümeyi durdurdum. Ertesi gün de yürüyemedim. Balta Limanı Sökelevinde(hastane) Kırık-çıkık dirigerine(doktoruna) göründüm: kas ağrısı dedi, sürme(krem) verdi. On gün geçti, ağrı geçmedi, arkadan dizime dek indi. Sait Çiftçi Sağlık evinde fizikçiye gittim. Kalça üstü omurgası ile uyluk ile kalça kemiği dokunağı çekildi; sorun yok. Ancak, az da olsa kemik erimesi başlamış. Her gün ertende, ayrıca akşama yakın 10 dakika bedenini güneş gösterin dedi; D-vitamini gerekli. Oysa ben ayda bir, bir gün aralı 3 tane DEVİT alıyorum. O da sürme ile yutu(hap) verdi, bir yirmi gün de o sürdü, ağrı arttı ancak dinmedi. Tanrım umudumu yitirmiştim. Sanki, artık bir daha yürüyemiyecek, ikiteker süremiyecektim. Korktum, irkildim.

Bu kez, son çare olarak, küçümsesem de, Yeniköy’de evgil tanıdığı Dr. Zuhra Muyaçiç adlı iğnebatırıcıya (akapunkturcu) gittim. Sorunun siyatik olduğunu bildirdi. Her gün 1 ile 1,5 saat süren buluşmalarımız oldu. Yüzükoyun yattım, kalçamdan başıma, kulağımdan parmak uçlarına, sırtımdan ayaklarıma dek, özel yerlere 40 tane iğne batırdı. Ağrıyan yerlere iğneyle kıvıl(elektrik) verdi; 30 dakika. Sonra iğneleri çıkardı, ağrıyan yeri ovdu. Sonra da kupa çekti; 30 dakika. Vücudumun güre(enerji) düzeyini ölçtü. Erk düzeyim tüm organlarda düşük, özellikle de safra kesesinde. Ağrıyan yere Türkiye’de satılmayan “Finalgon Salbe” adlı yakıcı merhemden bir kez sürdü. Etkisi 3 gün sürüyor, acı verici de değil.

Üç oturum daha gittim. Son oturumda eşi Emir bey “sağlık ovmasını”(medical massage) boydan boya, orta serlikte yaptı.

Aman Tanrım, eskiye döndüm. Tüm ağrılarım, acılarım gitti.

İnanılır gibi değil.

Oysa bugüne dek ben akapunktura hiç inanmamıştım, hele eskiden anneannelerimizin yaptığı kupa çekmekte ne oluyordu?

5000 yıllık, hapsız, merhemsiz, yan etkisi olmayan akapuntur, eğer uzmanınca yapılırsa birçok ağrıya, sağlık sorununa çare.

Şimdi günde 6 ile 10 km yürüyorum, basamak çıkıyorum, ağrı yok.

Mucize!!!!

Gerek duyanlar için Dr. Zuhra Muyaçiç  Tel: 0544 202-2059

İstanbul, Sarıyer, Mc Donald’s  sokağındaki Yeniköy Camisinin yanındaki sarı evin çatı katı.

Leave a Reply

*

captcha *